GSB IHF EHF

Milli Takım, Kastamonu'da antrenman öncesi medya ile buluştu

04.01.2022 15:00

A Milli Erkek Hentbol Takımı, Kastamonu'da Belçika ile oynayacağı maç öncesi medya ile buluştu. Kastamonu Merkez Spor Salonu'nda THF Başkanı Uğur Kılıç, Başantrenör Okan Halay, milli oyuncularımız Halil İbrahim Öztürk ve Görkem Biçer'in birlikte medya ile sohbet toplantısına katıldı.

THF Başkanı Uğur Kılıç yaptığı açıklamada, "Hentbol şehri Kastamonu'da olmaktan çok mutluyuz. Valiliği, Belediyesi ve tüm kurumlarıyla, bu kentten hentbole sağlanan imkanlar bizim için çok kıymetli. 17 günde 6 maçlık zorlu serinin ilk ayağına burada başlayacağız. 6 galibiyetin ilkini buradan alacağız. Milli Takımımızda çok yetenekli, çok çalışkan, çok değerli oyuncularımız var. Teknik ekibimize, tecrübelerine, kapasitelerine güveniyoruz. Milli Takımımızın sonuna kadar arkasındayız ve her zaman desteğimizi sürdüreceğiz. Umarım galibiyetle başlayıp, grubu da lider bitirip, Dünya Şampiyonası'na katılmak için play-off oynayacağız" dedi.

Milli Takım'ın başarısı için, işlerini kolaylaştırmak için her şeyi yapacaklarını belirten Kılıç, "Bu formayı giyme şansı yakalamış her oyuncunun, Milli Takım'ı yönetme şansına sahip olmuş her antrenörün, Milli takım için en iyisini yapamaya çalışacağından hiç şüphem yok. Hentbolu hayatımızın merkezine aldığımız sürece başarı olacaktır. Hayatın merkezine alınca Türk hentbolunun kesinlikle ve kesinlikle ilk sıralara yükseleceğine inanıyorum. Bu bir süreç tabii ki. Tüm sporcu ve antrenörlerimizin buna inanması lazım. U18 Milli Takımımız kampta onlar Milli Takımımızın geleceği. Onlara kamp açılışında şunu söyledim, 'Burada herkesin her an olimpiyatı hedeflemesini istiyorum. Olimpiyat için çalışırsak, sadece kampta değil, hayatın 365 gününde Milli Takım formasıylaymış gibi konsantrasyonda çalışmayı sürdürürsek, hem kadınlar hem de erkeklerde başaramayacağımız konu yok' demiştim. Hentbolumuzu çok keyifli günler bekliyor" şeklinde konuştu.

Başantrenör Okan Halayda konuşmasında, "Başkanımızın göreve geldiğinden bu yana bir söylemi var. 'Çok enerjik ve heyecanlıyız' diyor. Bu enerji ve heyecan bize ve sporcularımıza da geçti diyebilirim. Ne zamandır milli takım periyodunda 17 günde 6 maç oynamadık. Zorlu bir etap bizi bekliyor. Ama çok iyi bir hazırlık kampı geçirdik ve iki özel maç yaptık. Bu süreci 6 maçlık galibiyetle geçeceğimize inanıyorum. Takımıma güveniyorum. Oyuncularımızın antrenmandaki performansı ve iştahı bizi umutlandırıyor. Bunu da yarın maçta galibiyetle taçlandıracağımıza inanıyorum" dedi.

Milli oyuncu Halil İbrahim Öztürk ise "Sahaya altıda altı parolasıyla çıkıyoruz. Sahaya çıkan herkes terinin son damlasına kadar savaşacak. Kastamonu halkının da bizi yalnız bırakmayacağına inanıyorum" dedi.

Milli oyuncu Görkem Biçer de "Kamp ortamı çok güzel geçiyor. Yarın maçta enerjisi yüksek, 60'ıncı dakikaya kadar savaşacak bir takım göstereceğiz. Umarız Kastamonu halkı da tribünlerde bizi destekler ve biz de onlara güzel bir hediye veririz" şeklinde konuştu.