GSB IHF EHF

Kadın Gözlemci Kursu, 7-9 Ocak'ta Ankara'da yapılacak

06.01.2022 23:46

Türkiye Hentbol Federasyon Merkez Hakem kurulu tarafından düzenlenen Kadın Gözlemci Kursu, 7-9 Ocak 2022 tarihleri arasında Ankara THF Kamp Eğitim Merkezi'nde gerçekleştirilecek.

Kadın Gözlemci Kursu’na büyük önem verdiklerini belirten MHK Başkanı Hakan Küçükyılmaz, “Kadın gözlemci kursu, merkezi yöntemle ilk defa düzenleniyor. Faal olarak kadın gözlemcimizin oranı yüzde 2-3 seviyesinde. Bu sayı ülkemiz hentbolu için çok az ve hedefimiz kadın gözlemci sayımızı artırmak. Bu amaçla gerekli olan tüm hazırlıklarımızı yaptık. Kadın gözlemci adaylarımızın gelişimini hızlıca sağlayıp, aralarında yabancı dil bilen kursiyerlerimizi de bir an önce uluslararası arenada görev almaya hazır hale getirmek istiyoruz" dedi.

Hakan Küçükyılmaz, "Üç gün sürecek kursta, oyun kuralları ve yönetmeliklerle ilgili bilgileri vereceğiz. Kurs döneminde, kursiyerlerimiz Ankara'da oynanacak deplasmanlı lig maçını izleyecekler. Bu maçı kadın hakem çiftimiz yönetecek ve kadın gözlemci adaylarımız da bu maçı izleyerek gözlemci raporu hazırlayacaklar. Kurs sonunda yapılacak sınavda yeterlilik gösteren kursiyerler, gözlemci kadromuza dahil olacaklar" şeklinde konuştu.