GSB IHF EHF
  

Hentbolda Alt Yapı Eğitim Modülleri projesinin ilk uygulaması Kastamonu'da başladı

26.04.2022 09:54

Türkiye Hentbol Federasyonu Gelişim Direktörlüğü ve Eğitim Kurulu tarafından organize edilen “Hentbolda Alt Yapı Eğitim Modülleri” projesinin ilk uygulaması Kastamonu’da başladı.

Türkiye Hentbol Federasyonu, Kastamonu Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü, Kastamonu Milli Eğitim İl Müdürlüğü ve Kastamonu Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi'nin ortak protokolü ile başlatılan projeye; ildeki görevli hentbol antrenörleri, beden eğitimi öğretmenleri ile Hentbol Uzmanlık Eğitimi hedefinde olan fakülte öğrencileri davet edildi..

6 gün sürecek ve 12 modülde gerçekleştirilecek olan eğitim çalışmasında, Eğitim Kurulu üyeleri ile Milli Takım antrenörleri ilgili konu başlıklarında sunumlarını yapacak.

40 katılımcı ile başlayan çalışmayı tamamlayanlara 7 ciltlik Hentbol Öğretim Yazılı materyali ile 1250 egzersizlik görsel eğitim materyalini içeren bellek ücretsiz olarak verilecek. Ayrıca proje bitiminden sonra 10-12 yaş grubu ile çalışmaya başlayan katılımcılara hentbol topu desteği de sağlanacak. Yapılan eğitim uygulamaları, THF tarafından yayınlanacak.