GSB IHF EHF
  

Genç Bayanlar Türkiye Şampiyonası

17.09.2013 00:00

Bayanlar Gençler Türkiye Şampiyonası sona erdi. Finalde Ankara Yenimahalle Belediyesi’ni 26-23 yenen İzmir Büyükşehir Belediyesi şampiyon oldu.


Ankara THF Spor Salonu’nda yapılan  Bayanlar Gençler Türkiye Şampiyonası finalinde İzmir Büyükşehir Belediyesi ile Ankara Yenimahalle Belediyesi karşı karşıya geldi. Başa baş giden müsabakanın ilk yarısı 14-12 İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin üstünlüğüyle tamamlandı.

İkinci yarıda da skor üstünlüğünü sürdüren İzmir Büyükşehir Belediyesi maçı 26-23 kazanarak şampiyonluğa ulaştı. Geçtiğimiz yıl da birinci olan İzmir Büyükşehir Belediyesi, 10. Kez Gençler Türkiye Şampiyonasında mutlu sona ulaştı.

Üçüncülük-Dördüncülük maçında ise İstanbul Emniyetsporgücü, Sivas 4 Eylül Belediyesi’ni 33-30 yenerek, 3. oldu.

Maç sonrası düzenlenen kupa töreninde 4. Olan Sivas 4 Eylül Belediyesi’ne madalya ve plaketini THF Spor Salonu tesis Amiri Mehmet Önder, Üçüncü olan İstanbul Emniyetsporgücü’ne madalya ve plaketini MHK Başkanı Barbaros Yılmaz verdi.

İkinci olan Yenimhalle Belediyesi’ne madalya ve plaketini Federasyonumuz Genel Sekreteri B.Mutlu Kadıoğlu takdim etti.

Şampiyon olan İzmir Büyükşehir Belediyesi oyuncuları kupa ve madalyalarını Federasyonumuz Denetim Kurulu Başkanı Abdullah Keskin’in elinden aldılar.

Şampiyonada attığı 59 golle gol kraliçesi olan Sivas 4 Eylül Belediyesi oyuncusu Arife Yaşın'a ödülünü Federasyonumuz Genel Sekreteri B.Mutlu Kadıoğlu takdim etti.
 

İZMİR BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ: 26 – YENİMAHALLE BELEDİYESİ: 23

Salon: THF
Hakemler: Galip Uzun - Mevlüt Bayraktar (Hatay)

İzmir Büyükşehir Belediyesi: Esra, Yasemin 4, Yaren, Yasemin Güler 5, Şeyma, Ceren 2, Dilara, Deniz, Sibel 12, Kübra 3

Yenimahalle Belediyesi: Merve, (Esra), Gözde 1, Özge 4, Sıla 5, Nazlı 3, İrem Beyza 9, Ece, Bahar 1, Kübra, Seda, Mina

İki Dakika Cezası Alanlar: Yasemin 2, Yasemin Güler, Şeyma, Kübra (İzmir Büyükşehir Belediyesi), Özge 2, Sıla (Yenimahalle Belediyesi)

İlk Yarı: 14-12