TÜRKİYE HENTBOL FEDERASYONU

8. Genç Hakem Eğitim Çalışması

08.02.2019 00:00
17 kere okundu.

FEDERASYON İL TEMSİLCİLERİNE DUYURU

Şubat ayında yapılması  planlanan  8. Genç Hakem  Eğitim  Çalışması  1. aşamaya katılmasını istediğiniz 18-24 yaş arası hakemlerin isimleri  ekteki Bildirim Formu  doldurularak, Türkiye Hentbol Federasyonu faks numarasına ( 0312 4398585 ) 12 Şubat 2019 tarihine kadar  gönderilmesi gerekmektedir. 

1-Bildirim Formu Federasyon İl Temsilcisi tarafından doldurulup faks ile gönderilmesi,                                      

2- Türkiye Hentbol Federasyonuna  faks ile bildirilen  hakemlerin ekteki hakem bilgi formunu doldurularak [email protected] mail adresine  12 Şubat 2019 tarihine  kadar göndermesi  gerekmektedir.

İllerden bildirilen hakem çiftleri için Merkez Hakem Kurulu  Eğitim Birimi tarafından yapılacak incelemeden sonra oluşturulacak davetli listesi, kurs tarihi, yeri ve kurs merkezi Türkiye Hentbol Federasyonu web sayfasında ilan edilecektir.

GENÇ HAKEM EĞİTİM ÇALIŞMASI NEDİR?

Merkez Hakem Kurulu tarafından  2011-2012 sezonundan itibaren uygulamaya konulan  "ELİT HAKEM YETİŞTİRME" hedefinin temel kaynağı Genç Hakem Çalışması olarak belirlenmiştir.

Genç Hakem Eğitim Çalışmaları üç aşamadan oluşmaktadır.

Genç Hakem Eğitim Çalışması 1.Aşama her sezon illerden gelen tekliflerle belirlenen, prensip olarak 18-24 yaş aralığındaki il hakem çiftleriyle yapılmaktadır.

Genç Hakem Eğitim Çalışması 2. Aşamada, 1.Aşamaya katılan Hakem çiftleri grup-yarı final-final alt yapı turnuvalarında görevlendirilerek eğitimleri gözlemciler vasıtasıyla devam ettirilmekte ve gelen raporlar doğrultusunda hakemlerin klasmanlara girişi sağlanmaktadır.

Genç Hakem Çalışmasının üçüncü aşaması olan Elit Genç Hakem Eğitim Çalışmalarına 2.Aşamada başarılı olan Hakem Çiftleri davet edilerek, Süper lig Erkek - Bayan Gençler Ligleri ve Türkiye şampiyonaları gibi turnuvalarda yapılan eğitim çalışmalarıyla Genç Hakemlerin performansları hedeflenen seviyelere çıkarılmaktadır.