TÜRKİYE HENTBOL FEDERASYONU

2021-2022 Sezonu 2. Hakem-Gözlemci Eğitim Semineri

17.09.2021 15:16
839 kere okundu.

2021-2022 Sezonu 2.Hakem-Gözlemci Eğitim Semineri

C Klasman Hakem ve Gözlemciler

C Klasman Giriş İçin İl Hakemleri

2021-2022 Sezonu 2.Hakem-Gözlemci Eğitim Semineri 22-23/Eylül/ 2021 saat 19.30-21.00 saatleri arasında Covid-19 Salgını nedeniyle Online olarak yapılacaktır.

**Seminer davetli listesinde 2020-2021 sezonunda C Klasmanında yer alan Hakem- Gözlemciler ve C Klasmanına giriş için davet edilen İl Hakemleri yer alacaktır.

**Ekli listede bulunan Hakem-Gözlemciler semineri  Zoom uygulaması üzerinden belirtilen tarih ve saatlerde arasında izleyerek sezon öncesi seminere katılım şartını yerine getirmiş olacaklardır.

**İl Hakemlerinin C klasman olmaları için seminerde yapılacak sınavda ve seminer sonrasında bulundukları il de il temsilcisi tarafından yapılacak fiziksel testte başarılı olmaları gerekmektedir.

  1. Seminer süresinde katılımcılardan görüntülü yoklama alınacak olup, katılımcıların yayın süresince kameraları açık olması ve yayın süresince canlı görüntülerinin Zoom uygulaması ekranında olması gerekmektedir.Giriş yapmayan ve yayın süresince görüntüsü ekranda yer almayan Hakem ve Gözlemciler seminere katılmamış sayılacaklardır.
  2. Seminer Zoom giriş şifresi ve Sınav linki WhatsApp üzerinden gönderileceği için Hakem ve Gözlemcilerin telefonlarının Merkez Hakem Kurulu WhatsApp gruplarında kayıtlı olması, kayıtlı olmayanlar veya numarası değişenlerin ise seminer gününden önce Merkez Hakem Kurulu WhatsApp grupları yöneticisi de olan Çetin Özenle irtibata geçmeleri gerekmektedir(0530 592 1937).
  3. Katılımcılara Zoom uygulamasına giriş linki Hakem WhatsApp ve Gözlemci WhatsApp gruplarından seminer günü 18.00 den sonra gönderilecek olup  katılımcılar kullanacakları cihazlardan bu linkle Zoom uygulamasına giriş yapacaklardır.
  4. Katılımcılar Seminer başlama saati olan 19.30’a kadar Zoom uygulamasına giriş yapmaları gerekmektedir. Olası aksaklıkları giderebilmek adına Zoom uygulaması 19.00 da sesli ve görüntülü olarak açılarak katılımcıların cihaz ayarlarını yapmaları sağlanacaktır. Giriş yapıldıktan sonra oluşacak teknik arızalar dışında 19.45 den sonra sisteme giriş kapatılacaktır.
  5. Seminere Katılım ve Kimlik Kartları için ekteki Hakem Bilgi Formu ve Gözlemci Bilgi Formu resimli(kimlikler için) olarak doldurularak 21/09/2021 akşamına kadar kendi şahsi maillerinden(her hakem kendi şahsi mailinden) [email protected] Mail adresine gönderilmesi gerekmektedir
  6. Fiziksel Test

Fiziksel test Hakemler için kendi illerinde  ve İl Temsilcisinin 24-Eylül / 10Ekim 2021 tarihleri arasında belirleyeceği gün ve saatte İl Temsilcisinin nezaretinde yapılacaktır.

Hakemlerin Fiziksel Test Sınavı (Mekik Koşusu) Erkekler için 80 mekik, Kadınlar için 70 mekiktir.

Koşu öncesi Hakemler Sağlık Raporlarını İl Temsilcisine teslim edecek,sağlık raporu olmayanlar fiziksel test’e alınmayacaktır.

  1. Yapılan test ekteki formla tutanak haline getirilecek ve resim olarak 0530 592 1937 nolu telefona WhatsApp dan gönderilecek,
  2. Yapılan mekik testi kamera kayıtı yapılarak bir CD ye kaydedilecek,
  3. CD,Tutulan tutanak, Hakemlerin Sağlık Raporları, THF’nin anlaşmalı ücretsiz kargo firması ile 12/10/2021 tarihine kadar İl Temsilcisi tarafından THF’ye gönderilecektir.

DAVET LİSTESİ HAKEMLER...

DAVET LİSTESİ C KLASMANA GİRİŞ HAKEMLER...

DAVET LİSTESİ GÖZLEMCİLER...

HAKEM BİLGİ FORMU...

GÖZLEMCİ BİLGİ FORMU...

FİZİKSEL TEST TUTANAĞI...

FİZİKSEL TEST-MEKİK KOŞUSU AÇIKLAMALAR...

MEKİK KOŞUSU SES KAYDI...